SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET

SIVAČKI "TIRANI" NA UTAKMICI PARTIZAN vs REAL

Košarkaška utakmica 3. kola Evrolige, odigrana u Beogradu 18.11.2004., u kojoj su snage odmerili prvak Srbije i Crne Gore Partizan i madridski Real nije prošla bez prisustva naših sugradjana.

Navijacka grupa Tirani iz Sivca, kao i mnogo puta do sada, i ovoga puta bila je srcem i dušom uz svoj Partizan.

klikni na sliku za povecanje

Nošeni fantasticnim navijanjem sa tribina, mladi igraci Partizana prikazali su odlicnu igru, pogotovo u prvom poluvremenu.

Medjutim, to nije bilo dovoljno. Iskusni gosti iz Madrida, predvodjeni strategom Božom Maljkovicem uspeli su da nadoknade zaostatak i u produžetku dodju do znacajne pobede.

kompletan izveštaj sa utakmice

Košarkaši Partizana doživeli su i treći uzastopni poraz u grupi A Evrolige pošto su u Beogradu pred punom halom Pionir izgubili do Reala sa 92:87 posle produžetka. U regularnom toku bilo 74:74.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Milojević sa 20 poena, dok su u timu Reala bolji od ostalih bili Bulok sa 26, i Ereros sa 16.

Naredne nedelje košarkaši šampiona SCG gostuju u Bolonji ekipi Klimamia koja vodi na tabeli sa tri pobede.

Crno-beli su na neobjašnjiv način ostali bez prvih bodova u ovogodišnjoj Evroligi, pošto su protivniku dozvolili da postigne dve trojke u poslednjih 30 sekundi, od toga Ereros je doneo izjednačenje 12 sekundi pre kraja (uz vrlo diskutabilno „ćutanje“ sudija koji nisu reagovali na moguću„nošene loptu“ Djelabalea. I dok su neki stajali, drugi reklamirali pogrešno vodjenje, Ereros je sam (u krugu od 3 metra nije bilo nikoga , iako je Vujošević tražio faul pre bilo kakvog pokušaja za 3 poena) lako pogodio za izjednačenje.

U poslednjem napadu spetljali su se Step i Perović.

U dodatnih 5 minuta ekipu Partizana koja je igrala bez Avdalovića i Milojevića (izašli nešto ranije zbog 5 penala) vodio je Amerikanac Step koji je u dva navrata pogadjao trojke iz velike udaljenosti, ali je u samoj završnici posustao. Sa druge strane, predvodjeni Bulokom i Ererosom, madridjani su meč mirno priveli kraju i zabeležili drugu pobedu.

Trener Vujošević meč je otvorio sa petorkom Perović,Step, Milojević,Gurović i Avdalović.

Počelo je dobro za našeg šampiona. I pored vrlo tvrde igre, crno-beli vode 10:2 (trojke Gurovića i Avdalovića), a tu prednost, uz jako dobru igru u odbrani, crno-beli su održavali do poluvremena (posle prve četvrtine 21:12) kada je na semaforu pisalo 37:28.

Košarkašima Reala u trećoj četvrtini kreće šut, sve što se tiče napada prešlo je u nadležnost Buloka i Ererosa i madridjani posle serije od 10:0 početkom poslednje deonice prelaze u vodjstvo od 62:58.

Ipak, Tripković pogadja iz velike daljine i vraća prednost na stranu crno-belih, Milojević (izašao u 39.minutu) je uvećava posle dva slobodna bacanja, a u samom finišu Partizan je na već opisan način dozvolio da meč ode u dodatnih 5 minuta gde je petorka bez dva startera (Avdalović i Milojević, kasnije ispali i Božović i Perović) nekako odolovela i držala priključak skoro do samog kraja...

Partizan: Step 13 (2/10 za dva), Tripković 7, Gurović 13 (1/7 za tri), Božović 9, Perović 11, Bogdanović 2, Milojević 20 (9 skokova), Avdalović 12 (2/3 za dva, 2/2 za tri, 2/2 bacanja, 5 skokova), Samardžiski, Erden, Božić, Bakić.

Real: Ereros 16, DJelabal 10, Bueno 8, Bulok 26, Sonko 9, Rejes 6, Stojia, Burk 3, Hervel 9, Focis 2, Benet 3, Antelo Hose.