ZAVRŠENA TRIATLON SEZONA '06

14. novembar '06.

Vladimir Rašković i Vitomir Nićetin, mladi sivački triatlonci članovi Triatlon kluba "Dynamic" iz Novog Sada, osnivači sada već tradicionalne Sprint triatlon trke na Malom Staparu ovogodišnju takmičarsku sezonu završili su ostvarivši zapažene rezultate.

Nakon duge pauze zbog teške povrede desnog kolena i propuštene takmičarske sezone u 2005. godini, Vladimir Rašković – Raš se sa velikom željom i energijom vratio na trkačke staze.

- Posle bazičnih treninga u zimskom periodu, početkom godine, usledile su i prve, uvodne trke koje su mi dale podsticaj da i dalje treniram i koje su me uverile da je povreda kolena prošlost - priča Vladimir, diplomirani agronom trenutno bez zaposlenja.

Usledila su polumartonska takmičenja koja su organizovali TK "Dynamic" i grad Novi Sad, zatim Beogradski, a potom i Somborski maraton gde je stazu dugu 21,1km pretrčao u vremenu od 1 sat 24 minuta i 55 sekundi i uspeo da popravi svoj lični rekord za nepun minut.

Prvi ovosezonski trijumf mladi Sivčanin ostvario je na Dunavsko-fruškogorskom Extrim triatlonu. Ovaj triatlon predstavlja prvi ove vrste koji je organizovan u Srbiji, a sastojao se od veslanja Dunavom u dužini od 41km, od Bačke Palanke do Sremske Kamenice, drugu disciplinu činilo je trčanje markiranom stazom na planinskom obodu ali i na samoj Fruškoj Gori u dužini od 32,8km sa visinskom razlikom od 1243 metra. Poslednju, treću disciplinu, predstavljao je  biciklizam. Vozio se planinski bicikl, obalom Dunava, od kupališta Štrand do sela Kovilj i nazad, dužina ove deonice bila je 43km. Nakon više od deset sati napora, u konkurenciji 71 takmičara, Rašković je trku završio kao prvi u vremenu 10 sati 24 minuta i 13 sekundi.

Nakon kraće letnje pauze počele su jesenje trke. Najpre Bukovački planinski maraton gde je Vlada ostvario novu pobedu pri čemu je stazu od 47,8 kilometara istrčao za 5 sati 5 minuta i 5 sekundi. Potom su usledile trke Panonija - Bačka Topola, Novosadski i Podgorički maraton.

- Trka sezone za mene je Novosadski maraton. Stazu dugu 42,2 kilometra pretrčao sam za 3 sata 4 minuta i 37 sekundi pritom popravio lični rekord za 14 minuta. U ukupnom plasmanu osvojio sam osamanesto, a deveto mesto u konkurenciji domaćih maratonaca - kaže Vladimir (na slici Olivera Jeftić i Vladimir Rašković).

Važno je napomenuti da je Vlada završio sve trke na kojima je učestvovao. Za mladog triatlonca iz Sivca nema opuštanja, on i sada redovno trenira kako bi što spremnije dočekao nove izazove snage snage i izdržljivosti.