SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET SIVAC.NET

KLIKNI NA SLIKU ZA UVECANJE

sastav ŽKK "Sivac"

VELIKI USPEH PIONIRKI ŽKK "Sivac"

Finalni turnir prvenstva Srbije i Crne Gore 2004. za pionirke '89. god. organizovan je na neutralnom terenu u Novom Bečeju od 29.-30.05.2004.

Termini za odigravanje utakmica u sva tri dana bili su u 16 i 18 časova, a sistem takmičenja je jednostruki bod sistem.

Ekipe koje su se plasirale na prvenstvo Srbije i Crne Gore su:

1. ŽKK "Bijela" (I mesto u Crnoj Gori)
  2. ŽKK "Crvena zvezda" (I mesto u Srbiji)
  3. ŽKK "Dubočica" (II mesto u Srbiji)
  4. ŽKK "Sivac" (III mesto u Srbiji)

Žreb je izvršen u kući košarke u Beogradu. Određeni su parovi i satnica za turnir. Takmičenje se odigralo po sledećem rasporedu:

16h ŽKK "Bjela" - ŽKK "Sivac"

18h ŽKK "Crvena zvezda" - ŽKK " Dubočica"

Delegat takmičenja je I. Šiman (N. Sad), a sudije V. Vorkapić (BG), M. Strika (BG), R. Gogić (Vrbas) i Č. Milutinović (Podgorica).

Organizovan je smeštaj u hotelima za ekipše koj su to želele. Naš tim je putovao na utakmice.

Troškovi organizacije utakmica i službenih lica su podeljeni na četiri dela između tri kluba iz Srbije i KSS.

Pre početka takmičenja ekipa ŽKK "Bjela" je postavila uslov da sudija iz Podgorice sudi na svim njihovim utakmicama što je i prihvaćeno.

28.05.2004., Novi Bečej

Ekipa ŽKK "Sivac" je stigla u Novi Bečej 2 sata pre početka utakmice i dala na uvid dokumentaciju (registracije i đačke knjižice) delegatu koji je potvrdio ispravnost.

ŽKK "Dubočica" - ŽKK "Sivac" 84:74  (14:14, 31:09, 25:21, 14:30)

Fascinirane učešćem na završnici državnog prvenstva igračice ŽKK "Sivac" su igrale u grču i pomogle protivnicama da relativno lako dođu do pobede. U timu sivčanki istakla se Marijana Peković (25 poena, indeks korisnosti 33, inače član reprezentacije SCG '89. godište). Nešto bolja od ostalih bila je i Milena Stanić (12 poena, indeks 17), dok su ostale podbacile. Prvi dan turnira je bilo malo gledalaca.

29.05.2004., Novi Bečej

ŽKK "Sivac" - ŽKK "Crvena zvezda" 41:94 (11:22, 06:26, 13:20, 11:26)

Druga utakmica nije donela bolju igru sivčanki. Naprotiv, pored treme od učešća na truniru javila se i trema od protivnika - velike Crvene zvezde. 10 skokova manje, 21 ukradenu loptu manje, 13 izgubljenih lopti više i nije mogao biti bolji rezultat. Pored toga kad sam video da nemožemo pobediti rešio sam da sačuvam vodeće igračice za (pokazaće se) odlučujući meč za medalju sa ŽKK "Bjela". Opet Marijana Peković najbolja (16 poena, indeks 24), a bolja od ostalih Lidija Leščešen (11 poena, indeks 13). Ostale ispod svojih mogućnosti. Veća posećenost utakmica.

30.05.2004., Novi Bečej

ŽKK "Bjela" - ŽKK "Sivac" 72:75   (16:13, 20:15, 19:26, 17:21)

Utakmica koja pobedniku donosi bronzanu medalju. Opet igračice ŽKK "Sivca" ulaze u utakmicu u grču što tim "Bjele" uz blagu naklonost sudija koriste i vode na poluvremenu (36:28). U trećoj četvrtini sve po starom sve do 5. minuta. Tada je igračica ŽKK "Sivca" toliko grubo faulirana da nije mogla da nastavi utakmicu. Mislim da je to presudan trenutak na utakmici. Tim ŽKK "Sivac" konačno liči na sebe. Javlja se timski duh. Dišu kao jedna. Devojke sa klupe bodre ove što igraju. Rezultat je morao doći. Pri našem vodjstvu opet grub faul, ovaj put Marijana Pković ne može da nastavi utakmicu. Poslednja 2 minuta su već sad istorijska za ŽKK "Sivac". Veliko zalaganje i želja devojka na terenu i bodrenje sa klupe dovode do pobede ŽKK "Sivac". Kraj.

Devojke utrčavaju na teren, njih dve drugarice unose. Grljenje, ljubljenje, suze radosnice. Statistika za ovu utakmice kaže: Tamara Zindović (25 poena, indeks 17), Lidija Leščešen (23 poena, indeks 28), Marijana Peković (12 poena, indeks 27), a ono što statistika ne vidi je izuzetno zalaganje na terenu i sa klupe pored navedenih igračica i Tijane Živanović, Milene Stanić, Jovane Rajić, Marine Stojanac, Maje Knežević, Teodore Ristanović, Dragane Krsmanović, Nikolije Ćosović, Petre Orlić i svih ostalih devojčica i devojaka članica ŽKK "Sivac".

Konačni plasman na prvenstvu Srbije i Crne Gore 2004.:

1. ŽKK "Crvena zvezda"

2. ŽKK "Dubočica"

3. ŽKK "Sivac"

4. ŽKK "Bijela"

Ekipa pionirki '89. godište ŽKK "Sivac" iz Sivca pored 3. mesta na prvenstvu Srbije i Crne Gore 2004. godine osvojila je i 3. mesto u Srbiji 2004. i 2. mesto u Vojvodini 2004. Pored njih i kadetkinje '87. godište ŽKK "Sivac" su osvojila 7. mesto u Srbiji 2004.

Učešće na ovim turnirima su omogućili MZ Sivac i SO Kula.

ŽKK "Sivac" se zahvaljuje na pomoći i nada se nastavku saradnje.